Goadaki 2. ayın bitimine doğru

Eveeet hem gezme hem eşimin gelmesi hem de internet yavaşlığı sebebiyle bayadır yazamamıştım. Bu esnada HT HAYAT için yazmaya devam ediyorum. Her pazar günü oradan da yazılarıma ulaşabilirsiniz.

Goada hayat nasıl geçiyor ?

Harika. Hayal gibi. Evet türkiyeden uzak her yer güzel hindistan başka güzel. Bir kere rahat. Nasıl rahat ? Insanlar rahat. Istediğini giy çık dışarı. Bikini ile motor kullanandan tut kapalı müslüman hintlilere dek var ve sorun olmuyor. Bodrumdakinden daha rahat dolaşabiliyorum bir bayan olarak. Herhangi bir sorun olunca hemen yardıma koşuyor hintliler bu da güzel bir şey. Neşeli ve pozitifler.

Hava sıcak. Ama aralık sonuçta kış. Yeniyıla yüzerek güneşlenerek girmek harika oluyor. Akşamları serinledi bunaltmıyor. Iki ay önce geldiğimde nemden uyuyamıyor ve sürekli duşa giriyordum.

Heryerde partiler var. Şu anda dünyaca ünlü SUNBURN festivale ev sahipliği yapıyor vagator. Her sene oluyor birsürü dj. Süper ses sistemleri sahneler…türkiye ile kıyaslayamam zira yok böyle bişey. Hintliler eğlenmeyi de biliyor. Thailanddayken de farketmiştim k bu insanlar eğlenmeyi biliyor seviyor ve rahatlar. Polisine kadar rahatlar. Kimse kimseyi germiyor. Ne yersen ye ne içersen iç ner giyersen giy…

Burası korku ülkesi değil.

Burası renklerin neşenin güneşin bolluğun ülkesi.

Burada insanlar gergin ve gri değil. Burada insanlar neşeli ve renkli.

Yemekler güzel. Çocuklu çok yabancı var. Okul güzel. Tek kötü şey etraftaki çöpler. Evet çöp arabası yok ama ilerde düzelecekler eminim. Yeni bakanları aktif çalışmalar ve temizlik kampanyaları yürütüyor.

Bendeyse haberler şöyle…artık motor kullanabiliyorum. Evet basit bir iş ama arabaya daha alışık olduğumdan pek bulaşmamıştım. Şimdi burada elzem. Motor yoksa bike taxi var ama tabiki kendi motorunun olması bir konfor.

Mimi hanım iyi. Okulu 2 hafta yeniyıl tatilinde. Ona üzüldü özlüyor okulunu. Bu iyi demek seviyor okulu. Bense onun burada okumasına kesin karar vermiş durumdayım. Bunu başka yazımda yazacagım.

Bu aralar tatildeyiz yani. Kumsalları mekanları gezip dolaşıyoruz. Çocukla gezmek bence eğlencli. Nöbetleşe partilere de gidebiliyoruz dilersek. Bir babysitter şart artık seneye diyorum hatta.

Burda evler çok tatlı çok basit. Geniş evler tutmak mümkün. şu an ben ufak bir yer tuttum ama her keseye ve her kişiye göre seçenek var.

Internet 3g çok yavaş. Genellikle internet olan wifi cafelere gidiyoruz. Vakit buldukça.

Goa güzel sıcak tropik ve egzotik. Çok güzel insanlarla tanıştık. Çok farklı maceralara yelken açmak da mümkün 🙂