ilk sörf yaş 3.3

4-5 yaşında başlar derken bizim kız su kuşu olduğundan e zaten su kıyısında yaşadığımızdan süreç hızlı oldu. İlk sörf macerası board üstünde başladı bu yazın başında, sörf tahtasının üstünde akranı yaşıtlarla oynuyorlar, çıkıyorlar, dengede duruyorlar, atlıyorlar ve çok eğleniyorlar. Bu yaşıtı akranlar, kolluksuz yüzebilen, dengeli ve becerikli tipler tabiki.

1609738_10152639094699467_6143191657406837476_n

Sörf yaparken, yelek giyiliyor mecburen, ne kadar iyi yüzme bilirseniz bilin bu bir güvenlik önlemidir. Çocuklar için de ufak boy mevcut. Bugün 1 metrekare yelkenle ilk kez deneme yaptı babasıyla. Yelken 3 yaşında bir çocuk için ağır haliyle. O sebepten sadece yelkeni tanıma, dengede durma oldu bu ilk sefer, çok hevesli, çok seviyor zaten. Eminim her şeyi olduğu gibi bunu da çok kısa sürede öğrenecektir.

Bu yaz su açısından çok verimli geçti. Kolluksuz yüzmek, balıklama dalmak, taş, kum çıkartmak, şnorkel ve gözlük kullanmak, atlamak, taş alıp dibe dalmak, nefesini uzun süre tutmak vs ile geçti. Bir anne beni tebrik etti bu sebepten, çok kolay gibi görünen ve aslında çok zor olan şeyleri nasıl da güzel başardığımı bu kadar doğal özgüvenli ve becerikli düzgün bir çocuk yetiştirdiğim için takdir ettiğini belirtti, inanılmaz mutlu oldum, evet biz sendrom, kriz vs yaşamıyoruz, yaşadığımızı düşünüyorlarsa da yaşamıyoruz veya güzel idare ediyoruz bir şekilde.

Normal bir çocuk oldu, kolay bir bebekti, kolay da bir çocuk oldu, gelişimi önde derler bence normal, zeki bir insan yavrusu işte olması gerektiği gibi, engellenmedi, bu sebepten herşeyi erkenden halletti, evham yapmamak da artımız. E tabi doğa ile iç içe bir hayat yaşıyoruz her anlamda, deniz kenarında yaşamanın nimetlerinden de maximumda yararlanıyoruz.

Bu gün tarihe not düşelim, ilerde sörfü çok seven ve sörf yapan bir kız olur ise, temellerini bugün attık. öğretmeni babası, sörften sonra yelkenli ile açıldılar, pico, bayılıyor ona da 1 yaşından beri binmekte.

Su, hayattır.