Güzel kızımız 3 yaşında

Babasıyla annesinin aşk meyvesi, aşk bebeği, 3 senedir bizimlesin.

795ef8f6125cd9b6ac1a02342361f4ac

Ne desem boş, hiç kimselere hiç bir bebeğe benzemiyorsun doğduğundan beri kendine has ve tatlısın, herkesin çocuğu kendine özeldir ve farklıdır. Bizi hiç üzmedin ki, uykucu, obur, geveze ve neşeli kızım. Hamilelikten belliydi, bundan 3 sene önce bu saatlerde suyum gelmişti, hikayeyi beni tanıyanlar bilir, doktor bile yetişemeden -ki süper de oldu doğumda doktorun ne işi var- eşim ve ebe ile seni suda doğuruverdim kolayca. Su gibi aktın da geldin kollarıma usulca, bana enerji ve neşe kattın.

Obur danam, minik düğmem, geveze kızım. Yıllar geçti, emekledi sıraladı derken yürüdün, koştun, zıpladın, tırmandın. 3 yıldır hep birlikteyiz, sana başkasının bakmasını asla istemedim, haddinden önce okula başlamanı da. Hayatın keyfini çıkar, ne istersen yap sen çocuksun, sen bizim çocuğumuzsun ve bizim için özelsin. Bir tanesin, her şeyine bayılıyorum. Küçük boğam, zeytin gözlüm, babasının nar tanesi, anneannesinin kuzusu.

29 nisan sabahı 05:50de doğurdum seni, oksitosin kaynağım :)) seni çok seviyoruz, kelimeler kifayetsiz, tek güne sığmaz elbet, bu sadece bir yıldönümü, her günümüz öncekinden güzel ve özel geçsin, burunundan baloncuklu sümük çıkartabilen, serum fizyolojik aşığı, genellikle çocuklar ne sevmezse seversin ne istemezse istersin zaten. Cin gibisin, hep sorular, hep cevaplar, dil pabuç kadar, erken de konuştun, hiç susmuyorsun, şarkılar, danslar, cidden enerji bombasısın.

Yaramaz denmez sana, meraklısın ama, çok tatlısın, resim mi müzik mi deseler, müzik dersin, dans gününde doğdun, dansçı olmak istiyorsun. Poilerle dans ediyor, saykodelik müzik bile seviyorsun, çadırda kamp yapmaya, meyvelere, yemeğin suyuna ekmek banmaya bayılıyorsun, bir de dondurma ve yoğurt. yaşasın domates diye danslar edebiliyor, ben birşey yapamam sandığımda beni cesaretlendirerek, yapabilirsin anne diyorsun. R leri de çok erken söylemeye başladın pek de düzgün konuşuyorsun 🙂

Birlikte anne kız günleri yapıyoruz, sinemaya gidiyor, alışveriş yapıyor, yemekler yiyoruz, seninle yemeğe çıkmak da çok keyifli alışveriş yapmak da artık. Bir şey beğenip bana denetiyorsun, kendine de süper ayakkabı deniyorsun genelde erkek reyonuna takılıyorsun. Ama seçimlerin şahane, özellikle artık senin beğendiğin kıyafetleri alıyoruz. İyiki bir kızım var diyorum artık, saçlarına tokalar takabildiğim, sırdaşım olacak, aynı dili konuştuğum, rengarenk elbiseler alabildiğim. Büyüyoruz işte birlikte seninle, bazen yerlerde yuvarlanıyoruz, bazen piknikler yapıyoruz, her yere girip çıkıyoruz. Sohbetler ediyor, koşturuyoruz.

Daha ne olsun, yakında okula da başlayacaksın ama okula bile başlamadan çok sevdiğin arkadaşların var, hayat sana güzel, hayat seninle güzel, bol neşeli eğlenceli kahkahalı gezmeli yemeli içmeli keyifli bir hayat bizimle olsun.

Babasına ayrı kızına ayrı aşığım, bizim evde 2 boğam var, ne mutlu 🙂

Sizi çok seviyorummm