Babası kızına pazen elbise dikti :)

Bu günlerde ben örgü, eşim dikiş işlerinde, beraber yuvarlanıp gidiyoruz. Kız da bizi izliyor, bize şarkı söylüyor, ipleri parmağına eline dolayıp örgü yaptığını iddia ediyor. Büyüyünce dikiş dikecekmiş, diksin tabiki.Hava güzelse bahçede yapıyoruz bu aktiviteleri, kapalıysa da evde. Bahçede dikiş keyfi de bir başkaymış.

İnsanlar çok daha tarz ve kendine özgü idi eminim eski dönemlerde, herkes herşeyi dikermiş, çünkü bu kadar mağaza yokmuş, olsa da pahalıymış. Bu kadar hazırcılık bizi tembelleştirdi sanırım. Eski insanları, eski anaları özlem ve saygıyla anıyorum.

IMG_20131107_160546

Tabi biz keyif için dikiyoruz, ama neden olmasın, kendimizi geliştirsek, pek çok şeyi kendimiz dikebilir, imal edebilir, yaratabiliriz elbet.  Pazen, benim en sevdiğim kumaşlardan, çok eskiden dalyan pazarından aldığım kumaş ve şalvarlarımı hala çok severek kullanıyorum. Tam da mevsimi. Pazard şu an klasik pazen 5, daha halliceleri 7.5 tl metresi, bilmiyorum daha ucuz köy pazarları da vardır, burası Bodrum ne de olsa. İşte bu güzel kumaşlardan bir tanesini seçtik ve ilk elbise denememizi yaptık.

IMG_20131111_090358

Kendi şartlarımızda hiç de fena değil, elimizde ne patron ne de bişey var, sadece makine kumaş ve iplik…

Çok yakıştı kendisine, şimdi birkaç tane böyle elbise ve etek dikeceğiz. Kız çocuklu olmanın en güzel avantajlarından, oğlan olsa anca şalvar dikilirdi zira, şanslıyız işte :)))